» چشم انداز شرکت آب و فاضلاب استان گلستان

چشم انداز شرکت آب و فاضلاب استان گلستان

شركت آب و فاضلاب استان گلستان  بر آن است تا با بهره‌گيري از منابع انساني كارآمد، فناوري پيشرفته، ساختار اداري و مديريتي اثر بخش مشاركت مؤثر بخش‌هاي (خصوصي، عمومي و تعاوني) و گسترش آگاهي عمومي به گونه‌اي عمل نمايد تا در آحاد مشتركين در حد استانداردهاي ملي به آب شرب كافي و سالم و امكانات جمع‌آوري، انتقال و تصفيه بهداشتي فاضلاب دسترسي داشته باشند.

۱. تدوين و استقرار برنامه‌ جامع و دستيابي به شاخص‌هاي كمي و كيفي ملي و بين‌المللي آب و فاضلاب در جهت ارتقاي سلامت ملي و بهداشت عمومي و برنامه‌ريزي جهت بهره‌مندي و برخورداري كليه آحاد جامعه از خدمات آب و شرب و دفع بهداشتي فاضلاب

۲. ارتقاي مديريت تقاضا، فرهنگ عمومي مصرف و طراحي و پياده‌سازي الگوي بهينه مصرف آب شرب و بهداشتي در استان

3. توسعه‌ي مديريت خطرپذيري و بحران و پدافند غيرعامل در طراحي، ساخت و بهره‌برداري از تأسيسات

4-توسعه‌ سامانه‌هاي جمع‌آوري، تصفيه فاضلاب، بازچرخاني و استفاده از پساب

5-ارتقا و استقرار نظام جامع و فراگير (اطلاعاتي و ارزيابي) يكپارچه عملكرد فني، مالي، اقتصادي و اجتماعي در سطح واحدها و بنگاه‌هاي خدماتي آب و فاضلاب در استان شبه‌منظور تقويت نظام پايش، ارزيابي و تصميم‌گيري.

6-بسترسازي و تدوين برنامه‌هاي عملياتي براي اجرا و ارتقاء مقررات ملي ساختمان مرتبط با بهينه‌سازي تجهيزات و تأسيسات داخلي آب و فاضلاب واحدهاي مسكوني و غيرمسكوني و نيز عملياتي شدن تفكيك انشعاب آب در مجتمع‌هاي مسكوني.

7- تنوع بخشي به سامانه‌هاي توليد و توزيع آب شرب و بهداشتي و بهره‌گيري از آب‌هاي غيرمتعارف (مانند آب شيرين‌كن‌ها

8-. ارتقاي نظام مديريت طرح‌ها و پروژه‌ها با تأكيد بر اولويت‌بندي، تعميم شيوه‌هاي مهندسی ارزش و اقتصاد مهندسي، اتمام طرح‌هاي نيمه‌تمام و بهره‌برداري مرحله‌اي از طرح‌ها در طول دوران ساخت و اجرا.

9-تدوين و پياده‌سازي نظام جامع بهره‌برداري و پايش كمي و كيفي آب شرب (به‌ويژه كاهش نيترات) و بهداشتي و ا عمال استانداردها و مقررات لازم براي جلوگيري از ورود آلاينده‌ها و تخليه فاضلاب خام به محيط‌هاي پذيرنده‌ي طبيعي.

10-. پیگیری نظام قيمت‌گذاري براساس هزينه تمام شده، اصلاح شيوه نرخ‌گذاري و ساده‌سازي ساختار تعرفه‌‌اي خدمات آب و فاضلاب با رويكرد تشكيل و استقرار نهادهاي تنظيم مقررات و داوري به‌منظور ارتقاي بهره‌وري، استمرار خدمات و تحقق خوداتكايي مالي واحدهاي آب و فاضلاب.

11-. تأمين، تجهيز و تنوع بخشي منابع مالي با تأكيد بر منابع غيردولتي و جذب سرمايه‌هاي داخلي و خارجي، متناسب با برنامه‌هاي توسعه‌ي بخش آب و فاضلاب.

۱2. ارتقاي رضايت مشتركين و احقاق حقوق خدمت‌گيرندگان از طريق استقرار نظام‌هاي پاسخگويي و ارتقاي بهره‌وري، بهبود شاخص‌هاي كيفيت خدمات، توانمندسازي كاركنان و كاهش قيمت تمام شده خدمات بخش آب و فاضلاب.

۱3. ارتقاء و توسعه نظام جذب، توانمندسازي و نگهداشت منابع انساني متناسب با نيازهاي تخصصي و مديريت بخش آب و فاضلاب و گسترش پژوهش‌هاي كاربردي و توسعه‌اي.

۱4. بهره‌گيري از سيستم‌هاي هوشمند در مديريت و بهره‌برداري از شبكه توزيع و تاسیسات آب و فاضلاب شهری

۱5. برنامه‌ريزي و اجراي طرح‌هاي عملياتي به‌منظور اصلاح، بازسازي، ‌نوسازي و مرمت تأسيسات، تجهيزات و شبكه‌هاي فرسوده آب و فاضلاب در طول دوره‌ي چشم‌‌انداز.

16. استقرار و ارتقاي نظام پايش، ارزيابي و كنترل عملكرد براساس برنامه‌ي استراتژيك.

آمار بازدید این صفحه:2 718
آدرس: گرگان، میدان بسیج، سایت اداری تلفن :4-32480330-017 دورنگار:32480317-017
بیانیه راهبرد مشارکت وزارت نیرو
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آب و فاضلاب گلستان می باشد. طراحی، اجرا و پشتیبانی : سفارش دات نت